RADCOWIE PRAWNI

LEGAL ATTORNEYS
PRAWO GOSPODARCZE | PROCESY CYWILNE | TRANSAKCJE MIĘDZYNARODOWE

Czy Media Ekspert denerwował społeczeństwo Eweliną Lisowską i szczurami ?

TAGI: ewelina lisowska | komisja etyki reklamy | media ekspert |

Reklama Media Ekspert, w które grała Ewelina Lisowska zdecydowanie nie spodobała się konsumentowi, który postanowił wnieść na nią skargę do Komisji Etyki Reklamy. Skarżący zarzucał w prawidłowo przygotowanej i wniesionej skardze m.in. art 5 i 6 Kodeksu etyki reklamy.

Treść skargi:Ta reklama i reklama z Eweliną Lisowską wskazują iż Media Ekspert z premedytacją i złośliwością denerwują ludność Polski poprzez reklamy. Po reklamie z Eweliną Lisowską Media Ekspert nie wyciągnął wniosków że takie reklamy nie podobają się ludziom i stworzył tą reklamę. Wskazuje to na to iż sklep miał świadomość że reklama może denerwować konsumenta.

Reklama ma także zły wpływ na dzieci bo po tej reklamie drą się a szczury w reklamie mają poprzekłuwane uszy i ubierają się jak olampusy.

Reklama robi również z ludzi debili bo podaje najmniej ważne parametry w reklamowanego laptopu (tzn. podaje markę a nie podaje choćby taktowania procesoru, czy to intel i3, i5, i7 a może celeron, nie podaje również rozmiaru dysku (zapewne 250Gb patrząc na cenę laptopa)).

Art. 5 Reklamy nie mogą zawierać elementów, które zachęcają do aktów przemocy.

Art. 6 Bez uzasadnionej konieczności powodowanej np. względami społecznymi i profilaktyką, reklamy nie mogą motywować do zakupu produktu poprzez wykorzystywanie zdarzeń losowych, wywoływanie lęku lub poczucia strachu.”- pisownia oryginalna

Zespół Orzekający Komisji Etyki Reklamy oddalił skargę, którą wniósł konsument przeciwko reklamie internetowej MediaExpert Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Źródło reklama: https://www.youtube.com/watch?v=YyzmLJVYtqk

sygnatura akt: KER/319/19

https://www.facebook.com/bazylukradcowieprawni/
Bazyluk | Radcowie Prawni
Siedziba w Olsztynie
Olsztyn ul. Wyszyńskiego 15/3

Kontakt sekretariat
tel.:508-294-857
sekretariat@leas.pl
Bazyluk | Radcowie Prawni
Oddział w Piastowie
Piastów ul. Warszawska 29A/1

Kontakt sekretariat
tel.:508-294-857
sekretariat@leas.pl
Bazyluk | Radcowie Prawni
Kętrzyn i Giżycko
Po uprzednim umówieniu telefonicznym

Kontakt sekretariat
tel.:508-294-857
sekretariat@leas.pl
Odwiedź nas również na: